Pomóż nam pomagać i przekaż 1% podatku na
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bratek KRS 0000171673
Podaruj Dzieciom swój 1% podatku

Z początkiem czerwca w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Bratek” ruszył projekt współfinansowany ze środków PFRON przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego pn. „Od diagnozy do działania – intensywne nauczanie i terapie wspomagające kluczem do samodzielności”, w ramach którego odbywają się m.in. indywidualne i grupowe zajęcia dogoterapii. Dzieci w atmosferze zabawy zdobywają nowe, ciekawe doświadczenia, uczą się jak być opiekuńczym oraz jak bezpiecznie zachowywać się w obecności zwierzaka. Pod okiem wykwalifikowanej terapeutki – Pani Agaty Lewandowskiej i jej współpracowników – Rubi i Amber, dzieci wzbogacają swoją rehabilitację poprzez terapię z użyciem psów.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego „Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które:

  1.     mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych,
  2.     rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną,
  3.     usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach pn. „Od diagnozy do działania – intensywne nauczanie i terapie wspomagające kluczem do samodzielności”.

 

 

pfron logo