Pomóż nam pomagać i przekaż 1,5% podatku na
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bratek KRS 0000171673
Podaruj Dzieciom swój 1,5% podatku

2 3.11.2017 szkolenie Techniki SAZ 200"Barlinek stolicą Polski". Takimi słowami przywitała pracowników Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek” dr Beata Urbaniak, która poprowadziła dwudniowe szkolenie „ Techniki SAZ w rozwijaniu mowy i komunikacji”.

 

 

Program szkolenia obejmował m.in. : zagadnienia związane z : określaniem deficytów komunikacyjnych oraz stosowanych technik uczenia i rozwijania mowy, komunikacji alternatywnej i wspomagającej . Nauczyciele dowiedzieli się jak efektywnie wykorzystywać skrypty w edukacji i komunikacji.
Skąd określenie : Barlinek stolicą Polski?”
Spotkanie stanowiło kontynuację cyklu szkoleń w nurcie Stosowanej Analizy Zachowania, który realizują od kilku lat nauczyciela z „Bratka”. Odwiedzili nas specjaliści z wiodących Ośrodków w Polsce, w tym z Krakowa, Poznania oraz Warszawy. Nasi terapeuci obecni są także na szkoleniach i konferencjach naukowych, podczas których poznają najnowsze wyniki badań oraz preferowane na ich podstawie techniki pracy z osobami z niepełnosprawnością. Dzięki temu zaznaczamy się na edukacyjnej mapie Polski nie tylko jako miejsce przyjazne dla rodzin dzieci  z trudnościami rozwojowymi ale przede wszystkim jako środowisko profesjonalnie przygotowane do niesienia pomocy.
 

opracował: Izabela Michno
zamieścił: Edyta Malicka