• 1,5%
Pomóż nam pomagać i przekaż 1,5% podatku na
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bratek KRS 0000171673
Podaruj Dzieciom swój 1,5% podatku
1„W wodzie wstać, z wiatrem pędzić, w portach świata pogawędzić” to motto fundacji „ Anioły lubią żywioły” towarzyszyło podopiecznym i opiekunom naszego Stowarzyszenia, którzy w  sobotnie popołudnie gościli w Klubie żeglarskim „Sztorm” w Barlinku. Fundacja „Anioły lubią żywioły”, której założycielem jest dr Marek Likendorf jest organizacją wspierającą żeglarstwo osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych, rekonwalescencję w obszarze wodnym współpracującą z Centrum Żeglarskim Szczecin.
10 września na barlineckim jeziorze młode osoby z niepełnosprawnościami miały możliwość pływania na kolorowych jachtach Hansa 303,  które umożliwiają żeglowanie w specjalnych warunkach.
Specjalna konstrukcja łodzi, nie wymagająca balansowania ciałem, posiadająca ciężki miecz, znacznie poprawiająca stateczność łodzi, czyniąc ją niewywracaną
pozwala na pływanie osób niepełnosprawnych samodzielnie lub z osobą towarzyszącą. Na takich jachtach odbywają się mistrzostwa świata w żeglowaniu osób niepełnosprawnych, a dla naszych podopiecznych było to odkrywaniem nowych niedostępnych do tej pory horyzontów, odkrywania swoich nowych pasji…mamy nadzieje, że sobotnie spotkanie to tylko początek nowej przygody.
W prezentacji możliwości żeglowania osób niepełnosprawnych uczestniczyli:
Burmistrz Miasta Barlinek Pan Dariusz Zieliński, Prezes Fundacji „ Anioły lubią żywioły”
dr Marek Lickendorf, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „ Bratek”- Pani Zofia Gągało, Komandor Klubu Żeglarskiego „Sztorm” Pan Mariusz Mikołajczyk oraz oczywiście
uczestnicy Klubu Samopomocy "Bratek" oraz uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Barlinku wraz z opiekunami i rodzicami.

 

 

Opracowała: Karolina Staszak-Sulikowska

Opublikowała: Katarzyna Obłąk

Realizujemy projekty we współpracy z:

          logo1     logo2     logo3     logo4